ISSF Deutschland e.V.

International Sport Stacking Federation

 



 

Leistungsgruppe 1                        Disziplin 3 - 3 - 3

 


  1.

Nicolas Werner

1,772 sec.

  2.

Selina Pototzki

1,855 sec.

  3.

Jill Claas

1,929 sec.

  4.

Alexander Balz

1,939 sec.

  5.

Tobias Steglich

2,014 sec.

  6.

Laura Baumann

2,115 sec.

  7.

Katharina hecht

2,227 sec.

  8.

Matteo Schreiber

2,333 sec.

  9.

Lukas Buhrmester

2,841 sec.

10.

Joseph Loresch

3,702 sec.


 

Leistungsgruppe 2                          Disziplin 3 - 3 - 3

 


  1.

Gina-Marie Matheis

2,265 sec.

  2.

Pablo Schleussner

2,337 sec.

  3.

Dennis Schleussner

2,381 sec.

  4.

Carina Bartkowski

2,437 sec.

  5.

Simon Hirth

2,668 sec.

  6.

Markus Pondruff

2,795 sec.

  7.

Lea Weinert

2,832 sec.

  8.

Sven rentrop

3,090 sec.

  9.

Celine Konheiser

3,317 sec.

10.

Robert Loresch

10,041 sec.


Leistungsgruppe 3                            Disziplin 3 - 3 - 3


  1.

Julia Bergmann

2,560 sec.

  2.

Stefanie Amman

2,633 sec.

  3.

Andrea Klumpe

2,691 sec.

  4.

Moritz Dudda

2,709 sec.

  5.

Laura Krämer

2,778 sec.

  6.

Miriam Klumpe

2,804 sec.

  7.

Erika Aldergot

2,804 sec.

  8.

Daniela Hirth

2,867 sec.

  9.

Sina-Marie Gramel

2,911 sec.

10.

Ayla Uznbas

3,060 sec.


Leistungsgruppe 4                            Disziplin 3 - 3 - 3


  1.

Rebecca Gibkes

2,728 sec.

  2.

Lynne Weinert

3,038 sec.

  3.

Pauline Buck

3,135 sec.

  4.

Florian Buck

3,224 sec.

  5.

Yvonne Brahnahl

3,265 sec.

  6.

Nadja Pototzki

3,308 sec.

  7.

Ben Düdder

3,427 sec.

  8.

Jana Gmeinwieser

3,778 sec.

  9.

Janne Bittkow

4,851 sec.

10.

Peter Pototzki

6,483 sec.


Leistungsgruppe 5                            Disziplin 3 - 3 - 3


  1.

Holger Weinert

3,515 sec.

  2.

Sandy Bittkow

3,605 sec.

  3.

Axel Hirth

3,951 sec.

  4.

Valentin Sacay

4,047 sec.

  5.

André Balz

4,104 sec.

  6.

Axel Richter

4,313 sec.

  7.

Kim-Sophie Becker

4,742 sec.

  8.

Kimi Bittkow

4,991 sec.

  9.

Michael Applequist

5,113 sec.

10.

Melissa Hirth

6,283 sec.


Leistungsgruppe 6                            Disziplin 3 - 3 - 3


  1.

Fabian Bittkow

3,782 sec.

  2.

Frank Klumpe

4,497 sec.

  3.

Heiner Applequist-Steubing

3,066 sec.